Smartfon gps

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dobrzy ludziePrawie każdy z nas uważa się za dobrego człowieka. Niektórzy mówią, że są pracowici i pomagają innym. Inni podkreślają, że nie popełnili żadnych poważnych wykroczeń i dlatego uważają się za dobrych ludzi. Pytania, które powinieneś sobie zadać, brzmią: Jak ocenia ciebie Bóg i czy to wystarcza, aby się dostać do nieba?

Wiedz o tym, że:

na to pytanie można odpowiedzieć po zapoznaniu się z Dziesięciorgiem Przykazań (2. Księga Mojżesza 20,1-17).

 

 

 

Gołąb w szczelinie skalnejPójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie”

(Ewangelia Mateusza 11,28).

Pan Jezus zaprasza do siebie wszystkich, obciążonych i spracowanych. Jedynie u Niego można dostąpić ukojenia. Nie obiecuje tego tym, którzy myślą o Nim jedynie od czasu do czasu. Być religijnym, przyjmować jakieś sakramenty, czy uczęszczać do jakiegoś kościoła nie wystarczy. Tylko ci, którzy szczerze zwrócą się do Niego, otrzymają przebaczenie grzechów i pokój do serca.

Wino i mleko

Nuże, wszyscy, którzy macie pragnienie, pójdźcie do wód, a którzy nie macie pieniędzy, pójdźcie, kupujcie i jedzcie! Pójdźcie, kupujcie bez pieniędzy i bez płacenia wino i mleko!” (Księga Izajasza 55,1).

Dzisiaj chciałbym wam zaoferować coś nadzwyczajnego. Chcę was zaprosić do przyjścia i kupienia tego, co proponuje Ewangelia.

Grecja

Wiele lat temu żył w Grecji władca o imieniu Archias. Był to bardzo samolubny człowiek. Żył tylko dla własnej przyjemności i z nikim się nie liczył. Nie troszczył się też o potrzeby swoich poddanych. Wielu z nich nienawidziło go tak bardzo, że postanowiło go zabić.

Archias nic nie wiedział o spisku na jego życie, ale usłyszał o tym jego przyjaciel mieszkający w Atenach. Natychmiast też napisał list do króla Archiasa, ostrzegając go o niebezpieczeństwie i wskazująć mu drogę ucieczki przed zamachowcami. Chwilę później tę ważną wiadomość wysłał przez posłańca.

.

grób 1"Przygotuj się na spotkanie twojego Boga, Izraelu!" Księga Amosa 4,12.

Dla każdego człowieka na świecie, śmierć jest poważną sprawą. Chociaż, jako wierzący wiem, że moim dziedzictwem jest niebo, to jednak zawsze odczuwam drżenie serca, gdy myślę o wyruszeniu na „nieznane morze”.

FaryzeuszeI stało się pewnego dnia, gdy nauczał, a siedzieli tam faryzeusze i nauczyciele prawa …" Ewangelia Łukasza 5,17.

Ci mężczyźni siedzieli tam, gdzie Jezus głosił, gdzie słuchały go tłumy, gdzie działy się cuda miłosierdzia. Ale oni jedynie krytykowali i szydzili ze wszystkiego; co to dla nich oznaczało?

Słowo Boże na dziś

"Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie" (Ewangelia Mateusza11,28)

Zaproszenie

ZGROMADZENIA
Nd: 9:30 Wieczerza Pańska
11:00 Głoszenie Słowa Bożego
Wt: 18:30 Modlitwy i studium Słowa Bożego
Mikołów ul. Waryńskiego 42a