Ziemia i księżycCiężar obiektu zależy od grawitacyjnego przyciągania ciała niebieskiego, na którym jest on umieszczony. Ładunek, który z trudem moglibyśmy unieść na Ziemi, na Księżycu miałby tylko ułamek swojej wagi. Z łatwością moglibyśmy wziąć go w swoje ręce. Kiedy serca wierzących wypełnione są uwielbionym Chrystusem, ziemia traci dla nich swoją atrakcyjność. W ten sposób ciężar staje się lżejszy "sam w sobie".

 

" Panie! Gdybyś tu był, nie byłby umarł brat mój" (Jana 11,21). Pan wiedział, co się stało w Betanii. Mógłby tam być z rodzeństwem Łazarza w czasie jego choroby, jednak przebywał z dala od tego miejsca. Marta nie mogła tego zrozumieć, dlatego, gdy Pan Jezus w końcu przyszedł, zwróciła się do Niego tymi właśnie słowami.

            Każdy z nas zna takie "gdybanie" wobec Boga w swoim życiu, kiedy On nie postępuje tak, jak byśmy tego chcieli. Wydaje nam się, że Pan nie chce użyć swojej mocy, by dopomóc w naszej trudnej sytuacji. Nie wszyscy takie słowa wypowiadają, ale one tkwią gdzieś głęboko w naszych sercach.

            Dla jednej osoby to "jeśli" dotyczy otoczenia, dla innej stanu jej ciała, a dla jeszcze innej jej stanu duchowego. Jakże często mówimy: "Gdyby tylko moja sytuacja była inna", albo: "Gdybym tylko nie był taki, jaki jestem!". Gdyby! ... Gdyby! ... Gdyby! ...

            Przyjdź do Pana Jezusa ze swoimi "gdyby", aby On mógł ci powiedzieć to, co powiedział Marcie: "Czyż ci nie powiedziałem, że jeśli uwierzysz, oglądać będziesz chwałę Bożą? " Oby z twojego „gdybania” zrodziła się Boża chwała!

            Pewna kobieta narzekając, powiedziała mi kiedyś: "Gdyby tylko moja rodzina nie była taka, jaka jest! - Mój mąż jest przeciwny wszystkiemu, co chrześcijańskie, a moje dzieci wyśmiewałyby się ze mnie, gdybym próbowała żyć pobożnie." Poradziłem jej: "Nie przejmuj się tak bardzo tym, co robi twój mąż i co mówią twoje dzieci. Raczej weź Boga w okoliczności swojego życia. Postaw Go między tobą a twoim mężem, między tobą a twoimi dziećmi". Przyjęła moją propozycję i powiedziała: "Spróbuję!".

            Później powiedziała mi: "Następnego ranka, kiedy zeszłam na śniadanie, mój mąż już siedział przy stole. Popatrzyłam teraz na niego i powiedziałam sobie: "Nie ma znaczenia, co on powie, Bóg jest między nim a mną". Dzięki takiej postawie w krótkim czasie stała się błogosławieństwem dla swojej rodziny.

            Pomyśl nie tyle o "gdyby" w twoim życiu, ale o mocy Boga, który daje ci bogatsze niż kiedykolwiek doświadczenie swojej łaski, lepsze poznanie samego siebie i większą świadomość chwały swojej mocy.

            Odważnie i z wiarą powiedz "tak" do każdego "jeśli" w swoim życiu i wyznaj swojemu Panu: "Jeśli chcesz, możesz to zmienić, ale jeśli nie chcesz, to ja też nie chcę. Jeśli powiesz "tak" to pamiętaj: „(…) pełnia mej mocy okazuje się w słabości. Najchętniej więc chlubić się będę słabościami, aby zamieszkała we mnie moc Chrystusowa” (2. Kor. 12,9).

Słowo Boże na dziś

"I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni".
Dzieje Apostolskie 4,12

Zaproszenie

ZGROMADZENIA

  • Mikołów ul Waryńskiego 42a
  • Nd: 9:30 Wieczerza Pańska
  • 11:00 Głoszenie Słowa Bożego
  • Wt: 18:30 Modlitwy i studium Słowa Bożego