chip

Przyjmiesz znamię,... będziesz żył

„On też sprawia, że wszyscy, mali i wielcy, bogaci i ubodzy, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na swojej prawej ręce albo na swoim czole, i że nikt nie może kupować ani sprzedawać, jeżeli nie ma znamienia, to jest imienia zwierzęcia lub liczby jego imienia.”
                                                                                                                      Apokalipsa 13,16.17 

Kontrola ludzi

Ataki terrorystyczne, które miały miejsce w różnych częściach naszego globu spowodowały nasiloną inwigilację ludzi. W ramach tzw. walki z terroryzmem, kontroluje się ich we wszelki możliwy sposób. Za pomocą dzisiejszych technologii coraz łatwiej jest zbierać i analizować wszelkie dane dotyczące pojedynczych osób, firm czy wszelkiego rodzaju organizacji, które pracując na prywatnym komputerze czy smartfonie, kontaktują się ze sobą metodą elektroniczną i zostawiają po sobie cyfrowe ślady.

LincolnMój zasadniczy temat? No cóż, wyzwolenie przychodzi dzięki Jezusowi. Muszę więc teraz mówić o Jezusie. A gdy mówię o Nim, to jestem w samym centrum mojego zasadniczego tematu.

Zaproszono mnie kiedyś w Nowym Jorku do klubu murzyńskiego. Jak wiadomo, w USA są duże napięcia rasowe. A w tym klubie w holu na dole stał na cokole marmurowy posąg białego człowieka. Zdziwiłem się, że Murzyni postawili u siebie pomnik białemu, więc spytałem kręcącego się tam eleganckiego młodzieńca: "Przyjacielu, czyj to pomnik?" I tu nastąpiła scena, której nigdy nie zapomnę.

Istnieje wyzwolenie – to jest ten cudowny fakt! Ach, moi przyjaciele, jaki jestem szczęśliwy, że mogę przekazywać tak piękne poselstwo. W karnawale występują tak zwani żartownisie. Nieraz sobie myślę, jak oni się czują, gdy wieczorem zmyją z twarzy szminkę i siedzą w swoim pokoju. Taki człowiek powinien właściwie pomyśleć wtedy: "Zarabiam pieniądze dzięki temu, że mówię głupstwa i różne brudne dwuznaczniki..." Chyba powinien brzydzić się sobą!

Światła stop Minęło już 70 lat - ale wciąż pamiętam, jakby to było wczoraj! Będąc maszynistą miałem kiedyś nocną zmianę. Śpieszyliśmy się, mimo, że było burzowo i bardzo ciemno. Kiedy pokonywałem długi zakręt, nagle zobaczyłem przed sobą czerwone światła. „Hamulec, Krzysiek, hamulec!” Krzyknąłem „hamuj - albo będzie za późno!”. Mój kolega dosłownie stanął na hamulcu i zatrzymał skład.  Dokładnie w ostatniej sekundzie, bo gruz wykolejonego pociągu towarowego piętrzył się przed nami na szynach. Nie wyobrażam sobie, co by się stało, gdyby ...

Czy masz może obecnie poważny problem, którego nie możesz rozwiązać? Może jesteś czymś zmartwiony? Być może szukałeś odpowiedzi na swoje pytania. Może ludzie cię zawiedli...

Pałacyk myśliwskiPrzed laty prowadziłem obóz letni dla młodzieży w Böhmerwald. Po zakończeniu obozu wszyscy się rozjechali, a ja zostałem, czekając na samochód, który miał przyjechać po mnie następnego dnia. Ulokowano mnie na noc w starym pałacyku myśliwskim, który należał kiedyś do jakiegoś króla. Obecnie mieszkał w nim leśniczy. Pałacyk był bardzo zapuszczony, i nie było w nim elektryczności. W dużym pokoju gościnnym był za to kominek, w którym rozpalano ogień. Ktoś przyniósł mi lampę naftową i zostałem sam. Za oknami szalała burza. Gwałtowna ulewa szumiała wśród otaczających dom sosen. Taka sceneria, wiecie, jak w bajce o rozbójnikach.

"A gdy mnie będziecie szukać, znajdziecie mnie. Gdy mnie będziecie szukać całym swoim sercem, objawię się wam - mówi Pan" (Księga Jeremiasza 29,13.14).

           Gwardia papieskaPewien człowiek pragnął służyć Bogu, więc zgłosił się do Papieskiej Gwardii Szwajcarskiej w Rzymie. Równocześnie miał nadzieję, że w ten sposób zbliży się do Boga. Został przyjęty i z wielką radością udał się w podróż do Rzymu. Nie znalazł jednak spokoju, na który liczył. Już po roku, za zgodą przełożonych, odszedł z Gwardii.

Słowo Boże na dziś

Pan Jezus powiedział: "Kto z Boga jest, słów Bożych słucha; wy dlatego nie słuchacie, bo z Boga nie jesteście".  (Ewangelia Jana 8,47).

Zaproszenie

ZAPROSZENIE NA GŁOSZENIE SŁOWA BOŻEGO
Christian Rosenthal
Temat: Krzyż Golgoty
21.05 sobota godz. 16.00 -18.15
Mikołów ul. Waryńskiego 42a
 
ZGROMADZENIA
Nd: 9:30 Wieczerza Pańska
11:00 Głoszenie Słowa Bożego
Wt: 18:30 Modlitwy i studium Słowa Bożego
Mikołów ul. Waryńskiego 42a